Я - класний керівник

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ СФЕРИ ПОСЛУГ





ЗА РІДНИЙ КРАЙ – ЖИТТЯ ВІДДАЙ
(УРОК МУЖНОСТІ)



ПІДГОТУВАЛА:
кл.керівник групи№5,
Дідушко О.І.










Тема: За рідний край життя віддай
Мета: розширити і поглибити поняття громадськості, розвивати в учнів прагнення бути свідомим громадянином, патріотом України; спонукати учнів до усвідомлення ними необхідності бути корисними своїй державі,  захищати Батьківщину; формувати в учнів почуття патріотизму, національної гордості, любові до Батьківщини
Обладнання: вислови про патріотизм; фонограми пісень: К. Бужинської «Україна», Т. Петриненка «Україна»; відеофільми: «Небесна сотня», «Видатні Українці»

Всім серцем любіть Україну свою,
                                            І вічні ми будемо з нею.
В. Сосюра
Хід уроку
І. Організаційна частина
ІІ. Мотивація навчально-виховної діяльності учнів
Викладач. Перш ніж розпочати наш урок, я хочу звернути вашу увагу на пісню (прослуховування пісні К. Бужинської «Україна»).
Чи зрозуміли ви, про що ми будемо з вами сьогодні говорити? Так про нас і нашу любов до рідної Батьківщини. Сьогодні, як ніколи, це питання є досить актуальним.
Оголошення теми, епіграфа уроку.
ІІІ. Основна частина
Викладач. Все починається з малого… З маленького, але такого важливого – з любові. Любові до матері, малої батьківщини, традицій, історії і Батьківщини.
Ми – українці! І повинні цим пишатись. У нас багата держава, і багата не тільки матеріально, але й духовно. Ми співучі, щедрі, розумні, віддані, рішучі …
Будь-яка країна розсиплеться на попіл, якщо її громадян не об’єднує прихильність до землі, на якій вони живуть.
Метод «Відкритий мікрофон».
Запитання:
1. Що таке патріотизм?
2. Як ви можете проявити свої патріотичні почуття, зараз і в майбутньому? 
3. Чи можна пишатися своєю країною? Коли Ви відчували це почуття?
4. Що ти можеш зробити, щоб жителі нашої країни частіше відчували гордість за неї?
Викладач. Патріоти́зм (грец. Πατριώτης — співвітчизник, patrís — батьківщина, Вітчизна) — це любов та відданість ББатьківщині, прагнення своїми діями служити її інтересам. Слово прийшло з грецької πατρίς, що означає земля батька, предка.
Патріотизм передбачає гордість за матеріальні і духовні досягнення свого народу, своєї Батьківщини, бажання збереження її характерних особливостей, її культурного надбання та необхідність захищати інтереси своєї громади, народу в цілому.
Подивіться, будь ласка, у вікно: шепоче замріяний вітер слова кохання тендітній берізці, а день стоїть у шелестах золота та яскравих кольорах осінніх квітів. Обнялися голубе небо і пожовкле колосся безкраїх степів. Такою ми бачимо під вересневим сонцем нашу неньку  Україну. Вона горда від того, що зуміла виховати людей, здатних об’єднатися на Майдані, здобути волю, вибороти справедливість. Ми заявили про себе, як про велику націю, гідну зайняти достойне місце у світовій спільноті. Трагічні події в Україні, починаючи з листопада минулого року, тривожать та не залишають байдужими жодного громадянина країни. Кожному з нас необхідно усвідомити, за що боролися учасники Євромайдану і заради чого пожертвувала своїм життям «Небесна сотня». (Перегляд  відеофрагменту «Небесна сотня»).
Дівчина – Україна.
Україна, я – страдниця – мати,
Яка споконвіку була у ярмі.
Турецькім, російськім…
Та всіх не назвати,
Бо зайди є різні, а муки - одні.
Не тільки чужинці мене шматували,
Були і свої в нас жорстокі тирани.
Вони видавали укази й закони,
Тому і загинуло всіх нас мільйони.
Немов маля, що в муках народилось,
У долі, радості і різних неладах, -
Так я з неволі відродилась
І намагаюся стояти на ногах.
Ще зовсім молода і непокірна,
А на чолі – блакитно-жовтий стяг,
Прошу мені служити вірно,
Нехай Господь благословить мій шлях.
Викладач. Стаття 65 Конституції нашої держави говорить, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України.  Наша армія існує для захисту кордонів рідної землі, а не для нападу на інші країни. Щоб захистити Батьківщину в майбутньому, треба полюбляти спорт, бути сильним, спритним, мужнім.
Зараз нашій країні як ніколи потрібно бути єдиною та згуртованою. На цілісність нашої держави посягнули вороги і багато наших земляків на сьогодні мобілізовано до лав українського війська. Вони з честю воюють на сході з терористами та сепаратистами, відвойовують та захищають кордони нашої держави.
Робота в групах. Написати лист до вояків «Лист пораненому».
Викладач. Символічним є те, що виборюючи свою свободу й нове життя для України, стоять поруч пліч-о-пліч представники різних регіонів України: Івано-Франківська і Харкова, Львова і Кіровограда, Чернівців і Полтави, Рівного, Одеси і Севастополя. Хвилиною мовчання вшануємо пам’ять героїв України, воїнів та інших загиблих у боротьбі за свободу, цілісність та єдність нашої держави, тих, хто віддав життя за рідний край.
Хвилина мовчання.
ВикладачПісля анексії Криму та подій на сході України сотні сімей, зіткнувшись із труднощами, змушені були покинути свої домівки у пошуках безпеки, їх охоче прийняли родини з Прикарпаття, Волині, Київщини, Черкащини та інших територій України.
Перед вами лежать вирізані з паперу голуби. Пропоную вам написати слова підтримки вашим одноліткам, сім’ї  яких змушені були покинути свої домівки у пошуках безпеки.
(Учні записують свої побажання, слова підтримки на голубах з паперу та прикріплюють їх на дошці).
Викладач. Рідну землю неможливо уявити без мудрих і талановитих людей, які своєю невтомною працею підносили й звеличували її. Про це і говорив великий педагог Василь Сухомлинський: «Батьківщина відкривається перед нами і в квітучих садах, і в зелених луках, і в гурті птахів, що летять у вирій у блакитному небі. Але найголовніше, найяскравіше, що на все життя западає в серце патріота і що втілює в собі Батьківщину, – це люди». Тільки людина з добрим і чуйним серцем, роботяща і вольова може бути справжнім патріотом і громадянином своєї держави, по-справжньому любити і захищати, відстоювати її інтереси і приносити велику користь.
(Перегляд відеофрагменту «Видатні українці»).
Викладач. Любов до Батьківщини. Вона є, тому що є країна, у якій народила тебе мати, де народилися й спочивають із миром на цвинтарях твої предки. Саме в цій країні, а не в іншій. І невидимі нитки зв’язують тебе із твоїм родом, отже й з батьківщиною. Тому ти й любиш її тією любов’ю, що пояснити важко: бачиш всі її недоліки й все-таки любиш. Є рідна мова, що ти чуєш із дитинства, що ти виговорив перші слова. І тебе зрозуміли. Прочитав першу книжку рідною мовою, і вона тобі дуже сподобалася. Багато книг ще прочитаєш у майбутньому. Може, і іншими мовами. Але рідною буде мова твоєї мами, мова, якою говорять всі навколо у твоїй країні. І рідне слово, рідна мова – це теж частина твоєї Батьківщини.
Наша Україна – зовсім молода держава, доля якої не зовсім щаслива. Український народ знайде в собі сили і волю, щоб подолати всі труднощі, розумно синтезувати найкращі національні надбання та світовий досвід на шляху розбудови своєї держави.
Учень. Сьогодення нам дивиться в очі і зове молодих в майбуття,
Де сіяють нам гасла пророчі, де достойне і світле життя.
Нам за нього боротись, долати всі загати, йдучи до мети.
Щоб тобі, наша рідная мати, більш ніколи не знати біди.

Учень. Ми тебе заквітчаєм любов’ю, ми добром тобі встелемо шлях
І усе, що освячено кров’ю ми восславимо в наших ділах.

Учень. Щоб пишалась ти нами у світі, щоб за нас тебе сором не пік
Ми клянемось тобі, твої діти, що віднині стоять Україні
Що віднині цвісти Україні вовік!

Дівчина –Україна:
Не розчаровуйсь в Україні
Не має єдності у нас,
То наша головна провина
За весь неволі довгий час.
Не розчаровуйсь в Україні,
А розумій її печаль.
Що робиш ти для неї нині -
У себе спершу запитай.
Не розчаровуйсь в Україні.
Вона -  свята, а грішні - ми.
В її недолі часто винні
Її ж бо дочки і сини.
Не розчаровуйсь в Україні,
Ідеї волі певним будь,
Бо тільки той є справжнім сином,
Хто вміє неньки біль збагнуть.
Не розчаровуйсь в Україні,
Вір, що мине важка пора,
Розквітне пишній цвіт калини
В садах достатку і добра!
ІV. Підсумок уроку
Викладач. Ви – майбутнє України. То ж своїми знаннями, працею, здобутками створимо її культуру, своїми досягненнями прославимо її. Будьмо гідними своїх предків, любімо рідну землю так, як заповідав великий Тарас, бережімо волю і незалежність України, будьмо готові захистити рідну Батьківщину, поважаймо свій народ і його мелодійну мову.
(Звучить пісня Т. Петриненка «Україна»).
Викладач.
Світ прекрасний навколо тебе…
Сонце ясне і синє небо,
Птахи і звірі, гори і ріки,
Нехай він буде таким навік!
Нехай людина добро приносить,


Бо світ навколо миру просить.







Немає коментарів:

Дописати коментар